Can robots replace teachers?

Autor: knjiznica bukovac, 10. 6. 2024.

Na satu Engleskog jezika održana je radionica na temu Can robots replace teachers? u kojoj su sudjelovali učenici 7.a i 7.b razreda. Učenici su se prethodno upoznali s temom te raspravljali o prednostima i ograničenjima robota-učitelja u učionici.
Nakon toga su izrađivali robote od raznih materijala kao što su kartonske kutije, folija, plastični čepovi...Zatim su učenici opisali svoje robote učitelje navodeći imena, starost, fizički izgled te sposobnosti koje bi imali.
Na temelju zadane tekstualne upute stvorili smo slike pomoću umjetne inteligencije. Alat koji smo koristili za generiranje slika bio je Microsoft Designer. Učenici su naučili kako opisi i upute koje dajemo sustavu umjetne inteligencije trebaju biti što precizniji kako bismo dobili što bolji rezultat.
Pozivaju se učenici da posjete našu mini izložbu radova koji su izloženi u školskoj knjižnici. Također, učenici mogu iskazati vlastito mišljenje i odgovoriti na pitanje: Can robots replace teachers? putem aplikacije Mentimeter čiji se kod nalazi na panou u knjižnici.

Aida Kuljiš, učiteljica engleskog jezika

Upitnik za roditelje na kraju godine (klikom na sliku ispunite upitnik)

« Rujan 2024 »

JAVNE OBJAVE