Odluka o upisu učenika u I. razred srednje škole u školskoj godini 2022./2023.

Autor: knjiznica bukovac, 24. 5. 2022.

Obavještavamo vas da je objavljena Odluka o upisu učenika u I. razred srednje škole u školskoj godini 2022./2023. zajedno s dokumentom Struktura razrednih odjela i broj učenika I. razreda srednjih škola u školskoj godini 2022./2023. Odluka je dostupna  ovdje .

Započinju prijave kandidata u sustav

U skladu s Odlukom o upisu učenika u I. razred srednje škole u školskoj godini 2022./2023., prijave kandidata u sustav NISpuSŠ započinju 23. svibnja 2022. godine iza 12:00 sati.

Kandidati se u sustavu prijavljivanja putem mrežnih stranica srednje.e-upisi.hr s početkom u 12 sati. Prijave u sustav bit će moguće tijekom cijelog upisnog razdoblja. Nakon ulaska u sustav, kandidati moraju pregledati svoje podatke na kartici "Moji podaci" i eventualne nepravilnosti (adresa, ime roditelja, ocjene iz prijašnjih razreda i sl.) prijaviti svom razredniku.

Prijave obrazovnih programa za redovite kandidate počinju 25. lipnja 2022.

U nastavku pročitajte više...

Započinju prijave kandidata s teškoćama u razvoju

Kandidati s teškoćama u razvoju se od 23. svibnja 2022. do 6. lipnja 2022. godine javljaju županijskim upravnim odjelima odnosno Gradskom uredu za obrazovanje Grada Zagreba koji će im pomoći u odabiru srednje škole koja provodi jedan od programa za koji je kandidat dobio stručno mišljenje Službe za profesionalno usmjeravanje Hrvatskoga zavoda za zapošljavanje.

Tom prilikom roditelji i kandidat iskazuju svoj odabir liste prioriteta prema programima koje je Hrvatski zavod za zapošljavanje naveo u svom stručnom mišljenju - roditelji će upisnom povjerenstvu županijskog upravnog odjela na predviđenom obrascu navesti obrazovne programe i srednje škole koje izvode te programe redom kako bi ih željeli kandidat upiše. Županijski upravni odjeli odnosno Gradski ured za obrazovanje Grada Zagreba unosit će navedene odabire od 26. svibnja do 17. lipnja 2022. godine.

Na navedenom obrascu roditelj i kandidat mogu navesti onoliko školu koliko ih izvodi navedene programe. Potom će upisno povjerenstvo županijskog upravnog odjela u sustavu NISpuSŠ unijeti navedene odabire za pojedine kandidate. Kandidat će se na stranici srednje.e-upisi.hr kada se prijave imati karticu Moj odabir, na kojoj će se vidjeti programi koji im je jedini županijski upravni odjel. Nakon ovog postupka zatvorit će se mogućnost unosa odabira, a navedeni kandidati rangiraju se na zasebnim ljestvicama poretka temeljem ostvarenog ukupnog broja bodova utvrđenog tijekom postupka vrednovanja, u programima obrazovanja za koje posjeduju stručno mišljenje službe za profesionalno usmjeravanje Hrvatskoga zavoda za zapošljavanje.

Provođenje dodatnih provjera za kandidate s teškoćama u razvoju i unos rezultata u sustav bit će 23. lipnja, preliminarno rangiranje odvit će se 23. i 24. lipnja, a objava konačnih ljestvica bit će 24. lipnja.

Prijava u razredne odjele za sportaše

Svi kandidati koji su zainteresirani za upis u razredne odjele za sportaše moraju iskazati svoj interes za upis u razredne odjele za sportaše kroz sustav NISpuSŠ na kartici „Moji podaci” od 23. do 31. svibnja 2022. godine.

Na navedenoj kartici u polju „Sportovi“ iz padajućeg izbornika se odabire sport, a potom se prikazuje polje u koje se nalazi ime kluba i polje s padajućim izbornikom za odabir mjesta u kojem se klub nalazi. Moguće je udružiti se više od jednog sporta, klikom na gumb „Dodaj novi sport". Nakon odabira sporta, kluba i mjesta u kojem se klub nalazi potrebno je kliknuti na gumb "Pohrani" kako bi uneseni podaci ostali spremljeni u sustavu.

Kandidati moraju poštovati rokove prijave u sustav kako bi se našli na rang-listama nacionalnih sportskih saveza i kako bi se mogli prijaviti u programe obrazovanja koji se odnose na razredne odjele za sportaše, kako u ljetnom tako iu jesenskom upisnom roku.

Kandidati koji u navedenom roku ne traže interes za upis u razredne odjele za sportaše neće biti u mogućnosti odabrati programe obrazovanja koji imaju razredne odjele za sportaše. Također, s obzirom da iskazivanje interesa za upis u razredne odjele za sportaše počinje i završava se ranije, molimo vas da program obrazovanja koji se odnosi na razredne odjele za sportaše isključivo prijavljuju kandidate koji zaista namjeravaju upisati takav obrazovni program, budući da će oni kandidati koji se prijave takve obrazovne programe i ne koristi ostvareno pravo upisa, oduzeti mjesto nekom drugom kandidatu.

Detaljne informacije o bodovanju kandidata za sportske odjele pročitajte u Pravilniku o izmjenama i dopunama Pravilnika o elementima i kriterijima za izbor kandidata za upis u I. razred srednje škole koji je dostupan ovdje .

Pokrenut Viber kanal za informiranje i obavještavanje o postupku prijave i upisa u srednje škole

Ovim putem pozivamo sve zainteresirane kandidate, njihove roditelje, razrednike i druge dionike upisnog procesa u srednje škole da se pridruže info-kanalu o e-upisima pokrenutom na Viberu.

Kanal je pokrenuo CARNET Helpdesk, a na njemu ćemo vas obavještavati o svim važnim rokovima i čestim pitanjima koja pristižu na CARNET-ov Helpdesk.

Kanalu se možete pridružiti putem ove poveznice .

« Ožujak 2024 »