NASTAVA NA DALJINU - UPUTE

Autor: Darko Leskovar, 22. 1. 2021.

Poštovani učenici i roditelji,

u prilogu pod "više" imate upute za rad na daljinu kao i kratku tehničku podršku. Molimo vas da obavezno pročitate postupak i pravila uključivanja u online nastavu:

1. Učenik treba upaliti tablet ili računalo 15 minuta prije nastave kako bi se izbjeglo kašnjenje na nastavu zbog mogućih nadogradnja sustava
  2. Učenik se prijavljuje u Teams svojim AAI korisničkim imenom i lozinkom.

3. Učenik ulazi u virtualnu učionicu predmeta koji ima po rasporedu.

1. Učitelj će u virtualnoj učionici staviti poveznicu za uključenje na video-konferenciju. U virtualnu učionicu se povezuje putem Teams videopoziva ili ZOOM videopoziva.
  2. Nakon završetka video-konferencije, učenik odlazi u iduću virtualnu učionicu predmeta koji mu slijedi prema dogovorenom rasporedu sati.

Važne napomene:

1. Nije dozvoljeno izbaciti drugog učenika iz videopoziva.

2. Ukoliko se nastava na daljinu održava putem videokonferencije, učenik je dužan prisustvovati videokonferenciji s uključenom kamerom, u protivnom mu se upisuje izostanak s nastave. U slučaju da učenik nema mogućnost korištenja kamere, roditelj je dužan obavijestiti razrednika.

TEHNIČKA PODRŠKA

Napomena: Tableti koji su učenici dobili u sklopu projekte Škole za život namijenjeni su kao pomoć u nastavi te nisu predviđeni za online nastavu. Za online nastavu preporučuje se korištenje osobnog računala ili laptopa.

Upute za korištenje Teams-a, ZOOM-a i ostalih aplikacija se nalaze na web stranici škole.

PRAVILA PONAŠANJA ZA UČENIKE TIJEKOM NASTAVE NA DALJINU

Nastava na daljinu za učenike predmetne nastave odvija se putem platforme Microsoft Teams.

•          Učenici navedenom alatu pristupaju pomoću AAI@EduHr korisničkog imena i lozinke koje im je dodjeljuje škola te učenik ne smije dijeliti svoje korisničko ime i lozinku s drugim učenicima.

•          Učenik je dužan svakog nastavnog dana pratiti objave u timu razrednog odjela i aktivno sudjelovati u nastavi prema važećem rasporedu u realnom vremenu. U protivnom mu se upisuje izostanak s nastave.

•          Učenici su se dužni uključiti u nastavu na daljinu na vrijeme i bez kašnjenja, prema važećem rasporedu.

•          Ukoliko učenik ima tehničkih problema, o tome je dužan obavijestiti razrednicu/razrednika kako bi se u suradnji s administratorom i informatičarem pronašao način otklanjanja poteškoće u što kraćem roku.

•          Učenik je dužan poštovati pravila ponašanja dogovorena s predmetnim učiteljem na svakom nastavnom satu.

•          Ukoliko se nastava na daljinu održava putem videokonferencije, učenik je dužan prisustvovati videokonferenciji, u protivnom mu se upisuje izostanak s nastave.

•          Učenik se tijekom trajanja videokonferencije treba pridržavati pravila koje je odredio učitelj.

•          Učenici su dužni poštovati rokove predaje zadaća i uradaka o kojima su prethodno informirani.

•          Učenik je dužan pristupiti najavljenoj provjeri znanja, u protivnom mu se upisuje izostanak s nastave.

•          Zabranjeno je predstavljanje tuđih uradaka ili sadržaja preuzetih s Interneta kao vlastiti uradak.

•          Učenik provjeru znanja mora rješavati samostalno. Tijekom provjere učenik ne smije

koristiti pomoć drugih u izvršavanju zadataka u provjeri znanja.

•          Učenik se može javiti učitelju putem privatne poruke u čavrljanje (chat) ako ima problem ili nejasnoću vezano za gradivo ili korištenje virtualne učionice.

•          Čavrljanje (chat) između učenika u virtualnoj učionici se koristi samo u svrhe suradnje u nastavi, ne smije sadržavati neprimjerene sadržaje, vrijeđanje i nasilje.

U virtualnom okruženju vrijede ista pravila primjerenog ponašanja kao i u školi. Stoga ćemo se pridržavati Pravilnika o kućnom redu škole, Statuta i Pravilnika o kriterijima za izricanje pedagoških mjera  te će se za eventualna neprimjerena ponašanja izreći Pravilnikom predviđene pedagoške mjere.

Stručna služba škole

Klikom na sliku poslušajte pjesmu

"Paketići od srca" (tekst)

PREDMETNA NASTAVA (ŽUTI BRIJEG)