Prehrana učenika

Dragi posjetitelji,

na ovoj stranici možete redovito vidjeti što se nudi u našoj školskoj kuhinji.

Naše uvijek vesele kuharice

Lidija Makar

Snježana Bilanović

Valentina Burek Svetec

Karla Vrdoljak

brinu da nam trbuh bude pun, a lica nasmijana.

Budući da kuhinja i dalje nije opremljena u potpunosti, moguće su neke izmjene tijekom tjedna. Hvala na razumijevanju!

MLIJECNI OBROK 25.-27. ozujka.pdf

NAMIRNICA MJESECA
Europsko mlijeko u školama

Naša škola osigurava mliječne proizvode koje subvencionira Europska unija u okviru Europskog programa mlijeka u školama.

Više informacija o projektu možete pročitati na stranicama Agencije za plaćanja u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju te na stranicama Ministarstva poljoprivrede, kao i u odluci Vlade o donošenju strategije o provedbi Programa.

Zdravi odmor

"Zdravi odmor" projekt je koji provodi Podravka u suradnji sa školama diljem Hrvatske. Od ove školske godine i naša se škola priključila projektu.

Sve aktivnosti projekta "Zdravi odmor" koje se provode među učenicima osnovnih škola u Hrvatskoj vezane su za pripremu zdravih obroka u školama i pružanje korisnih informacija o pravilnoj prehrani. Time se potiče uspostavljanje pravilnih prehrambenih navika tijekom odrastanja koje će se trajno primjenjivati i u odrasloj dobi.

Više o projektu potražite na službenoj stranici, gdje možete pronaći niz korisnih informacija za školsku kuhinju i vjerujemo da će učitelji i roditelji pronaći korisne savjete koje će moći svakodnevno primijeniti i u svom domu.

Shema školskog voća

Republika Hrvatska po principima Europske unije od 2013. godine provodi Shemu školskog voća kao mjeru koja bi trebala pridonijeti povećanju potrošnje voća i povrća kod djece u nižim razredima osnovne škole.

Osnovni ciljevi mjere su promoviranje i oblikovanje zdravih prehrambenih navika školske djece te podizanje razine svijesti o važnosti voća i povrća u pravilnoj prehrani.

U okviru Sheme školskog voća, voće i povrće nudi će se kao zaseban obrok neovisno od obroka u okviru školske prehrane, kontinuirano kroz cijelu školsku godinu.

OŠ Bukovac pridružila se Shemi i provodi je svaki utorak.

Dodatne informacije o projektu potražite na sljedećim poveznicama:

1. Letak - Jedem voće, mislim zdravo - Shema školskog voća

2. Vodič o provedbi Sheme školskog voća s primjerom Ugovora o pristupanju Shemi školskog voća

3. European Commission, Agriculture and Rural Development - School Fruit Scheme

« Veljača 2021 »