> Knjižnica

Dobro došli na stranicu knjižnice OŠ Bukovac! Katalog knjižnice

Za vrijeme online nastave nastala je i virtualna knjižnica  - mrežna stranica koju su uredile knjižničarke, a sadrži mnoštvo korisnih sadržaja. Kliknite i pronađite nešto vama zanimljivo za čitanje!

Na policama možete pronaći nove zanimljive slikovnice i romane koje možete posuditi uz lektirni naslov.

Ovdje možete pratiti novosti i događanja u našoj knjižnici, a svoje prijedloge i pohvale šaljite nam na knjiznica.bukovac@gmail.com  smiley

knjižničarke:

Ana Novotny, prof.

Mateja Murković, prof.

popis potrebnih lektirnih naslova za knjiznicu2022-23.docx

Vijesti iz knjižnice

Svjetski dan kazališta

Autor: knjiznica bukovac, 26. 3. 2021.

Svjetski dan kazališta održava se svake godine 27. ožujka.

SVJETSKI DAN KAZALIŠTA je akcija koju je pokrenula svjetska udruga za kazališnu umjetnost  ITI - International Theatre Institut - Međunarodni kazališni institut, a obilježava se od 1962., uvijek 27. ožujka i povezuje se s otvorenjem prve kazališne sezone u Teatru nacija u Parizu. Svake se godine u kazalištima diljem svijeta, prije početka izvedbi predstava, čitaju prigodne nacionalne i međunarodne poruke namijenjene publici i kazalištarcima. Ovogodišnju hrvatsku poruku napisala je Nacionalna dramska prvakinja Branka Cvitković, a svjetsku, kazališna, televizijska i filmska glumica planetarnog glasa Helen Mirren, koju donosimo u nastavku.

U posljednje vrijeme je zbog pandemije puno toga svedeno na minimum, tako i odlasci s učenicima na različite kulturne manifestacije. Nadamo se da će uskoro biti kao i prijašnjih godina i da ćemo često nazočiti kulturnim događanjima, od toga najviše kazališnim predstavama koje su naši učenici svake školske godine sa svojim učiteljima i knjižničarkama posjećivali barem jednom u polugodištu.

U nastavku pročitajte poruku renomirane svjetske glumice Helen Mirren za Svjetski dan kazališta 2021.

„Proteklo je razdoblje bilo iznimno teško za izvedbe uživo, a mnogi su se umjetnici, tehničari i kazališni suradnici našli na kušnjama u profesiji koja je ionako ispunjena nesigurnošću. Možda im je upravo ta uvijek prisutna nesigurnost omogućila da lakše prežive ovu pandemiju oslonivši se na svoju hrabrost i dosjetljivost.Njihova je mašta u ovim novim okolnostima već pronašla nove domišljate, zabavne i dirljive načine komunikacije, dijelom, naravno, zahvaljujući i internetu.Ljudska bića jedna drugima pričaju priče otkad su se pojavila na ovom planetu. Ta će prekrasna kultura kazališta opstati dok god budemo živi. Kreativni nagoni pisaca, dizajnera, plesača, pjevača, glumaca, glazbenika i redatelja nikad neće biti ugušeni, a u bliskoj budućnosti opet će procvati, ispunjeni novom energijom i novim razumijevanjem svijeta koji svi zajedno dijelimo. Jedva čekam!“ (Prijevod s engleskoga: Vinko Zgaga)

« Ožujak 2024 »

> Knjižnica