MEĐUNARODNI PROJEKTI - NOVOSTI

"INTERNATIONAL EXCHANGE FOR INNOVATION WITHIN AND OUTSIDE THE ORGANISATION"

Autor: Iva Magdić, 6. 3. 2019.

U tjednu od 25. veljače – 1. ožujka naša škola je bila domaćin partnerskim školama iz Španjolske, Rumunjske i Slovenije u sklopu Erasmus + Project KA229

U nastavku pročitajte više...

Nakon našeg posjeta partnerskoj školi u Rumunjskoj u studenom prošle godine, došao je red i na nas.

U organizaciji projektnih aktivnosti sudjelovali su mnogi učitelji razredne i predmetne nastave te su svojim radom doprinijeli izuzetno pozitivnim utiscima koje su naše kolege stekli tijekom svog boravka u Hrvatskoj.

Tijekom tjedna su se izmjenjivale različite aktivnosti. U ponedjeljak smo pozdravili naše partnere i zaželjeli im dobrodošlicu u našu školu i grad kratkom priredbom u kojoj su sudjelovali učenici naše škole, ali i KUD-a Bukovac koji je predstavio dio naše tradicije i kulture. Mogli su se isto tako uvjeriti kako smo tijekom priprema za njihov dolazak s učenicima naše škole proučili i njihove zemlje i kulturu čemu svjedoče panoi i plakati kojima smo ukrasili školu.

Gosti učitelji i ravnatelji su sudjelovali u različitim radionicama i predavanjima koje smo organizirali radi njih kako bi im pokazali praksu naše škole i kako bi neka naša iskustva i znanja podijelili s njima u svrhu ostvarivanja naših zadanih projektnih ciljeva od kojih je najvažniji izmjenjivanje inovativnih metoda poučavanja.

Tako su naši gosti sudjelovali u radionicama izrade razredne web stranice u alatu Weebly i kreiranju e-knjige u Story Jumper-u. Prisustvovali su predavanju koje je za naše goste održao profesor Igor Kanižaj s Fakulteta političkih znanosti u Zagrebu na temu medijske pismenosti. Učitelji su sudjelovali i u radionici u okviru koje su izrađivali suvenire koristeći glinu. Izradili su pločicu sa svojim inicijalom na glagoljici. Prisustvovali su zanimljivim i inovativnim nastavnim satima matematike, likovnog, informatike i glazbene kulture gdje su naučili koristiti Micro : bitove te su imali priliku komponirati svoju glazbu.

Učitelji su obilazili i različite nastavne sate u okviru razredne i predmetne nastave gdje su i sami, kroz raznolike aktivnosti, mogli sudjelovati u nastavnom procesu.

Osim pozitivnom klimom u našoj školi naši gosti su bili oduševljeni i našom gradom i zemljom. Za njih smo organizirali obilazak Gornje Grada, Dinamovog stadiona, Muzeja iluzija te jednodnevni izlet u Opatiju. Često su isticali kako se kod nas osjećaju kao kod kuće, a posebno su istakli izvrsnu domaću kuhinju za koju su se svaki dan brinule vrijedne kuharice naše škole.

Sudjelovanje u projektu se nastavlja tijekom sljedećih mobilnosti u Španjolsku i Sloveniju ove školske godine te u sljedećoj školskoj godini kada će u projektnim aktivnostima i mobilnostima sudjelovati i učenici naše škole.

Jasmina Klanac

« Travanj 2024 »