Industrijska škola-poziv na webinar-upisi

Autor: knjiznica bukovac, 23. 4. 2018.

Poštovani ravnatelji, stručni suradnici, razrednici, nastavnici i učenici osmih razreda,

obraćamo vam se iz Industrijske strojarske škole, Zagreb s prijedlogom da vaša škola sudjeluje u webinaru ISŠ-a u utorak 24. travnja 2018. godine u 8:50 sati. Cilj webinara je promocija strukovnog obrazovanja i deficitarnih zanimanja koja imaju visoku zapošljivost, a cilj je i informiranje o mogućnostima stipendiranja deficitarnih zanimanja od strane Grada Zagreba i Ministarstva poduzetništva i obrta. Od vaše škole očekuje se mrežna povezanost i klik na poveznicu https://connect.carnet.hr/strukovnoobrazovanje .... (više pročitajte u nastavku)

....te oprema za projekciju i, naravno, vaše dragocjeno vrijeme i volja za organizaciju i provedbu ovog webinara koji je sa zanimanjem prihvaćen i od strane MZO-a pa će u webinaru sudjelovati načelnica Sektora za srednjoškolski odgoj i obrazovanje i obrazovanje odraslih prof. Monika Vričko.

Virtualna soba webinara ISŠ-a za osmaše bit će otvorena već od 8:15 sati 24. travnja, ali i već danas možete pokušati uključiti se. Naravno, pisat će vam da webinar još nije počeo.

Kratke upute za one koji se do sada nisu prijavljivali na webinar:

1.  Kliknite na poveznicu webinara: https://connect.carnet.hr/strukovnoobrazovanje

2.  Ako se traži instaliranje, dopustiti instaliranje Adobe Connect Add-in.

3. Za sudjelovanje možete koristiti svoj AAIEdu.Hr elektronički identitet (@skole.hr) ili, još bolje, možete se prijaviti kao gost upisujući naziv škole i mjesto u kojem se vaša škola nalazi.

4.  Naposljetku, u posebnom prozoru otvara se Adobe Connect stranica našeg webinara.

Webinar ISŠ-a zamišljen je tako da u uvodnom dijelu pružimo osnovne informacije o Školi i zanimanjima za koja obrazujemo učenike. Video prilogom o našoj Školi učenicima ćemo slikovito pokazati kako izgleda teorijska i praktična nastava kao i što rade učenici u pojedinim zanimanjima.

Nadamo se da smo vas barem malo zainteresirali i ističemo da bi trajanje webinara ISŠ-a stavili u vremenski okvir od 40-ak minuta kako bi vam minimalno remetili nastavu, a opet sve zainteresirane upoznali s mogućnostima strukovnog obrazovanja.

Vjerujemo da će webinar ISŠ-a, kao suvremena forma, biti zanimljiv i učenicima koji nisu zainteresirani za strukovno obrazovanje, pogotovo stoga što bi učenici imali mogućnost uključiti se u online Kahoot kviz koristeći svoje pametne telefone, računala ili tablete. Za kolaboraciju koristit ćemo digitalni alat Mentimeter. Nije teško, a zabavno je. Ako uspijete odvojiti još nekoliko minuta vašeg vremena, možete na poveznici https://www.youtube.com/watch?v=8365W-FBuuI pogledati kako nam je bilo prošle godine. Ove godine bit ćemo još interaktivniji i dinamičniji.

Nisu potrebne prethodne najave, ali vaše sudjelovanje bilo bi nam dragocjeni pokazatelj da smo i vi i mi na pravom putu osuvremenjivanja komunikacije u osvješćivanju pogodnosti i važnosti strukovnog obrazovanja.

Zahvaljujemo se na vašem vremenu i radujemo se vašem sudjelovanju!

Srdačan pozdrav,

za webinar tim

Kristinka Lemaić, inž. stroj.

Voditeljica Praktične nastave

Industrijska strojarska škola