Radionica i druženje u Maksimiru

26. svibnja 2026.

Učenici 1. b razreda su u petak, 22. svibnja s učiteljicama sudjelovali u zanimljivoj radionici o kukcima pod vodstvom roditelja – Marine V., mame našeg učenika Bora.

Radionica je održana u našoj učionici u sklopu diseminacije projekta čija je voditeljica izv. prof. dr. sc. Marina Vilenica, a koji se bavi kanaliziranim vodenim staništima i bioindikatorskim organizmima koji u njima mogu živjeti.

Djeca su s velikim interesom slušala predavanje i aktivno sudjelovala u svim zanimljivim aktivnostima. Roditelji su donijeli sav potreban materijal kako bi učenicima što bolje približili sadržaj i olakšali razumijevanje prezentiranih tema.

Nakon edukativnog dijela radionice, učenici su svoju kreativnost pokazali izrađujući kukce i njihova staništa.

Hvala roditeljima na trudu, vremenu i suradnji te na još jednom lijepom i poučnom iskustvu za naše učenike.

Nakon radionice i ručka u školi smo se pješke šumom uputili u park Maksimir, gdje smo sudjelovali u obilježavanju Međunarodnog dana biološke raznolikosti i Dana zaštite prirode u Hrvatskoj. Ovaj se prigodni program tradicionalno održava 22. svibnja u parku Maksimir te okuplja brojne sudionike s ciljem promicanja važnosti očuvanja prirode i biološke raznolikosti.

Boravak u Maksimiru iskoristili smo za druženje, igru te zajedničko uživanje u sladoledu, čime smo ovaj poučan i zanimljiv dan završili veselim, ali i umornim povratkom u školu.

Produženi boravak 1. b,

učiteljica Tatjana Miholić

Pročitajte još

Povrat udžbenika

Povrat udžbenika

Udžbenici se vraćaju tijekom posljednjeg tjedna nastave u dogovoru s predmetnim učiteljima. U nastavku su navedeni udžbenici koje treba vratiti: 5. razred...

Poziv na izvedbu mjuzikla u školi

Poziv na izvedbu mjuzikla u školi

Poštovani roditelji, sa zadovoljstvom Vas pozivamo na izvedbu školskog mjuzikla koja će se održati 9. lipnja u 18:20 sati u našoj školi. Ukoliko želite...

Skip to content