Vijeće učenika

Vijeće učenika čine predstavnici učenika svakog razrednog odjela. Predstavnik vijeća učenika sudjeluje u radu tijela škole kada se odlučuje o pravima i obavezama učenika, bez prava odlučivanja. Djelokrug rada vijeća učenika utvrđuje se statutom škole.

Prema Statutu škole Vijeće učenika je savjetodavno tijelo. Dajući prijedloge i primjedbe učenici mogu sudjelovati u kreiranju politike škole, mogu poboljšati radno ozračje u školi i učiniti svoj boravak u školi ugodnijim. U privitku je popis članova ovogodišnjeg Vijeća.

Vijeće učenika:

• razmatra uspjeh u učenju i vladanju učenika škole;
  • daje prijedloge organima škole za poboljšanje uvjeta života i rada u školi;
  • daje prijedloge za utvrđivanje specifičnih programskih sadržaja;
  • daje prijedloge u svezi godišnjeg plana i programa škole koji se odnosi na slobodne aktivnosti učenika;
  • predlaže učenike za pohvale i nagrade;
  • daje mišljenje o prijedlozima za izricanje odgojno-stegovnih mjera;
  • skrbi o ostvarivanju školskih natjecanja.

Tražiš starije vijesti?

Arhivu vijesti sa stare internetske stranice škole možete pogledati na poveznici.