Zaštita osobnih podataka

Sukladno Općoj uredbi o zaštiti osobnih podataka od 25. 5. 2018., a s obzirom na zaštitu podataka učenika kao maloljetnih osoba, Osnovna škola Bukovac na svojim web stranicama objavljuje:

• samo one osobne podatke učenika u vijestima o događanjima u školi za koje je roditelj/skrbnik dao privolu u skladu s Općom uredbom o zaštiti osobnih podataka
  • fotografije učenika u vijestima o događanjima u školi za koje je roditelj/skrbnik dao privolu u skladu s Općom uredbom o zaštiti osobnih podataka
  • inicijale učenika – u svim objavama službenih dokumenata (Kurikulum, Godišnji plan i program) i to na način da se ne može zaključiti o kojem se učeniku radi
  • inicijale učenika – u člancima o događanjima u školi i to na način da se iz takve objave ne može zaključiti o kojem se učeniku radi.

Objave na web stranici škole brišu se nakon 5 godina.

Roditelj/skrbnik koji je dao suglasnost (privolu) za objavu određenih osobnih podataka i/ili fotografija učenika ima pravo u svakom trenutku povući danu suglasnost i zatražiti brisanje podataka iz objave.

Odluka o imenovanju službenika za zaštitu osobnih podataka