OSVRT U MEDIJIMA NA ODRŽANU TRIBINU : "KAKO NAVIJAM I KAKO SE PONAŠAM U ŠPORTU" ODRŽANU U NAŠOJ ŠKOLI

Autor: Mateja Murković, 22. 3. 2011.

Četvorica igrača zagrebačkog Dinama u srijedu je posjetila Osnovnu školu Bukovac gdje su sudjelovali na Unicefovoj tribini "Kako navijam i kako se ponašam" te ukazali na važnost korektnog ponašanja na sportskim borilištima.

"Poker" Dinamovaca, kojeg su činili Ante Rukavina, Ivan Kelava, Arijan Ademi i Ivan Tomečak, zajedno s hrvatskim taekwondo reprezentativcima i predstavnicima Ministarstva unutarnjih poslova, a u sklopu Unicefove akcije "Stop nasilju među djecom" školarcima s Bukovca, odgovarali su na brojna pitanja o ponašanju na stadionu.

Inače, zagrebački "Modri" već dulje vrijeme sudjeluju u akciji "Ne nasilju, ne rasizmu", čijim je dijelom bila i ova tribina. Mladi osnovnoškolci mogli su tako čuti svjedočenja o tome koliko je važno širiti pozitivno ozračje na sportskim objektima i suzbijati svaki oblik nasilja, ali imali su priliku i družiti se s njihovim idolima. Dinamovci su djeci dijelili lopte i dresove s potpisima cijele momčadi, uz prigodu za fotografiranjem.

Neizbježna su, dakako, bila i pitanja u vezi subotnjeg "Vječnog derbija" s Hajdukom. Arijan Ademi, uvjeren u kvalitetu svoje momčadi, izjavio je: "Očekuje nas teška utakmica, ali očekujem da svi daju svoj maksimum i da uzmemo sva tri boda."

Ivan Tomečak, u skladu s temom ove tribine, dodao je: "Pobjeda nas vodi na tron. Nadam se da će utakmica proći bez incidenata. Neka atmosfera bude navijačka, neka nam navijači budu igrač više", zaključivši kako se nada što većoj podršci navijača na Maksimiru.

Plava boja zavladat će u srijedu, 16. ožujka, u športskoj dvorani Osnovne škole „Bukovac“ (Trnac 42) koju će u 12.30 sati posjetiti igrači Dinama: Ivan Kelava, Ante Rukavina, Arijan Ademi, Luis Ibanez, Ivan Tomečak.

Riječ je o akciji UNICEF-a „Stop nasilju među djecom“ u sklopu koje će se od 12.30 do 13.30 sati u OŠ Bukovac održati tribina pod nazivom „Kako navijam i kako se ponašam u športu“.
Prilika je to da nešto na tu temu kažu i igrači Dinama koji se u svakome trenutku zalaže za istinsko sportsko navijanje i ponašanje uopće, kako na nogometnim stadionima, tako i na svim ostalim sportskim događanjima.

Ivan Kelava, vratar NK Dinamo:

Mi smo sportaši i uvijek ćemo podržati pravo sportsko ponašanje na stadionima, pozitivnu atmosferu i boriti se protiv bilo kakvih oblika nasilja na sportskim natjecanjima. Dolaskom na ovu tribinu odlučili smo još jednom dati podršku svima koji se na bilo koji način bore protiv nasilja bilo koje vrste i u bilo kojem kontekstu. Ovo govorim u ime svih igrača NK Dinamo. Naše borbe za pobjede su uvijek lakše uz podršku na tribinama, ali pritom mislimo isključivo na onu konstruktivnu. Ovim putem pozivamo sve da u subotu, 19. ožujka, dođu na našu utakmicu s Hajdukom na Maksimir i da pokažu kako se navija!“

Osim borbe protiv nasilja među djecom i na športskim natjecanjima u koju su igrači Dinama još jednom uključeni, okupljeni učenici OŠ Bukovac imat će prilike i postavljati pitanja Dinamovim nogometašima, a na kraju službenog dijela s njima će se moći i fotografirati i dobiti od njih autogram. Bit će tu i poklona za učenike koje ćemo ipak ostaviti kao iznenađenje.

Valja istaknuti kako će na tribini još govoriti i profesori tjelesnog odgoja OŠ Bukovac TIHOMIR LEHUNŠEK, zatim predstavnici MUP-a RH Odsjeka za sprečavanje nereda na športskim natjecanjima, MARIJAN PODRUG i MARIJA GOATTI i UČENICI OŠ BUKOVAC.

ZNATIŽELJNI OSNOVNOŠKOLCI

Klinci pitali: A zašto su tribine na Dinamovim utakmicama prazne?

Dinamovi igrači Ivan Kelava, Ante Rukavina, Arijan Ademi i Ivan Tomečak jučer su bili gosti u Osnovnoj školi Bukovac, u sklopu Unicefove akcije "Stop nasilju među djecom"