Jumicar edukacija

Autor: Tihana Levar, 15. 6. 2015.

U utorak, 9. lipnja učenici drugih razreda sudjelovali su u Jumicar edukaciji. Nakon održanog predavanja, sjeli su u autiće i vozili na poligonu koji je imao raskrižja, znakove i semafore.  Pogledajte i pročitajte u nastavku...

JUMICAR-PROGRAM PREVENTIVNOG ODGOJA DJECE U CESTOVNOM PROMETU

Jumicar program preventivnog odgoja djece u cestovnom prometu je jedinstven koncept  edukacije, gdje djeca na zabavan i edukativan način uče o sigurnosti u cestovnom prometu.

Program Jumicar je u skladu s međunarodnim licencama i provodi se u svim većim europskim zemljama u kojima je izuzetno uspješan i široko podržan.

JUMICAR PROGRAM PREVENTIVNOG ODGOJA DJECE U CESTOVNOME  PROMETU PODRŽAVA:

MINISTARSTVO UNUTARNJIH POSLOVA RH
NACIONALNI PROGRAM SIGURNOSTI U CESTOVNOM PROMETU
MINISTARSTVO ZNANOSTI, OBRAZOVANJA I SPORTA RH
AGENCIJA ZA ODGOJ I OBRAZOVANJE
GRADSKI URED ZA OBRAZOVANJE , KULTURU I SPORT GRADA ZAGREBA
UPRAVNI ODJEL ZA PROSVJETU, KULTURU, ŠPORT I TEHNIČKU KULTURU, ZAGREBAČKE ŽUPANIJE

Program je osmišljen u dva dijela:

prvi dio je teorijski, gdje djeca uče o pravilima prometa kao pješaci, biciklisti;

drugi dio, njima mnogo zanimljiviji,  pruža im mogućnost da stečeno teorijsko znanje primjene i u praksi te da osjete kako je biti u ulozi vozača, kako je važno poštivati prometne znakove, kako je teško zaustaviti automobil na vrijeme, koliko je važan sigurnosni pojas.

Djeca  s oduševljenjem sjedaju  za volan malih automobila te na taj način mogu  uvidjeti kako funkcionira pravi cestovni promet.

Isprobati   gas, kočnice, upoznati semafore, značenje prometnih znakova, kako se treba oprezno ponašati u prometu i ocijeniti razne prometne situacije iz vidokruga jednog vozača-neprocjenjiv je osjećaj za male vozače.

Cilj Jumicar-a nije da od djece napravi dobre vozače već pažljivije i sigurnije pješake.

Jumicar program se provodi uz pomoć generalnog pokrovitelja Nacionalni program sigurnosti u cestovnome prometu,Peugeot, i tvrtki iz okruženja te je za roditelje, djecu i škole besplatan i ovim putem se polaznici zahvaljuju sponzorima.

Više o samom programu pogledajte na web stranici  www.jumicar.net  ili  pogledajte na fb/Jumicar HR.

BOŽIĆNI PLES za učenike od 5. do 8. razreda

PETAK 14.12.