NAŠI USPJEŠNI UČENICI
NAJNOVIJE VIJESTI O NAŠIM UČENICIMA

Veliki usojeh naše učenice Damie Vukojević

Autor: knjiznica bukovac, 27. 3. 2024. 09:40

Damia Vukojević, učenica 8.b razreda uspješno se bavi streljaštvom i postiže iznimne rezultate. U nedjelju na Prvenstvu Zagreba po međunarodnom programu za kadete i kadetkinje u disciplini zračni pištolj na 10 m prošla je kvalifikacije i u finalu osvojila srebro, i ide na državno natjecanje. Čestitke i puno uspjeha u daljnjim natjecanjima!

[više]

Uspjeh naše učenice na 62. Hrvatskom natjecanju učenika i studenata glazbe za komorne sastave

Autor: knjiznica bukovac, 14. 12. 2023. 09:44

Učenica 6.a razreda Ana Kordić nedavno je sudjelovala na 62. Hrvatskom natjecanju učenika i studenata glazbe za komorne sastave. Na Županijskom natjecanju, koje se 14. studenoga održalo u Opatiji, u disciplini glasovirskih dua osvojila je 1. nagradu (2. mjesto). Nakon toga je 8. prosinca nastupila na Državnom natjecanju u Požegi, gdje je u prekrasnom ambijentu Velike dvorane Glazbene škole Požega također osvojila 1. nagradu (2. mjesto), a time i nagradu za izvrsnost Grada Zagreba "Professor Balthazar".

M. Kordić

[više]

Državno natjecanja komornih sastava

Autor: knjiznica bukovac, 12. 12. 2023. 12:47

Niko Pešut, polaznik GŠ Pavla Markovca, ujedno i naš učenik, osvojio je 1.mjesto i 1. nagradu zajedno s partnericom Nikom Bulić na 62. hrvatskom natjecanju učenika i studenata glazbe - komorni sastavi (državno natjecanje, Požega, 8. - 9.12.2023.)- Glasovirska dua - II. Kategorija.

Nika i Niko izveli su:

F. Kuchlau: Sonatina op.44 br.1 u G-duru - Arioso

Rondo S. Rahmanjinov (obr. C. Lambert): Rapsodija na Paganinijevu temu

Čestitamo im na ovom velikom uspjehu i želimo i dalje puno sreće na natjecanjima!

[više]

Državno šahovsko prvenstvo za kadete

Autor: knjiznica bukovac, 29. 11. 2023. 08:41

Na Državnom šahovskom prvenstvu za kadete održanom u Vodicama, od 24. do 26. studenog, Faust Kovač, učenik 2. a razreda naše škole i član Šahovskog kluba Caissa iz Zagreba, osvojio je treće mjesto u kategoriji dječaka do 8 godina starosti (ubrzani šah - rapid).

U konkurenciji 18 vršnjaka iz cijele Hrvatske Faust je osvojio 6 bodova iz 9 partija te tim rezultatom osigurao pehar i plasman na Europsko šahovsko prvenstvo u ubrzanom (rapid) i brzopoteznom (blitz) šahu koje će se iduće godine održati u Pragu (Češka).

Na istom prvenstvu nastupila je i njegova starija sestra Ena Kovač, učenica 6. d razreda naše škole i članica Šahovskog kluba Caissa, te osvojila 9. mjesto u kategoriji djevojčica do 12 godina starosti.

učiteljica Danijela Stručić

[više]

Naša Ella pleše!

Autor: knjiznica bukovac, 23. 11. 2023. 11:33

Učenica 7.d razreda Ella Bartolić Fukač članica je plesnog kluba Pinokio pod vodstvom Nevenke Lipovac.

J kao mala djevojčica pokazala je talent i ljubav prema plesu te su joj trenerice pomogle da u tome ustraje.

Tijekom sljedećih godina uz svakodnevne treninge Ella je nizala nagrade u modern/jazzu/show natjecanjima u Hrvatskoj i inozemstvu, kao nprInternational Dance Open, Dance World Cup, Grand Prix Vienna, HSD itd.

Ukupan broj osvojenih nagrada kao solo plesačica su: 22 medalje od kojih je 11 zlatnih te 3 pehara kao najbolja u svojoj kategoriji.

Da bi još napredovala te ostvarila svoje snove buduće profesionalne plesačice i koreografkinje uz plesni klub Pinokiočlanica je I plesnog kluba TALA pod vodstvom Larise Lipovac Navojec, a 2023. godine upisuje i plesnu Školu Ana Maletić.

[više]

KARATE - Uspjeh naše učenice Ajne Garibović Vijest ima dokument u privitku

Autor: Darko Leskovar, 17. 10. 2023. 09:30

Na međunarodnom natjecanju od preko 500 natjecatelja naša učenica 7.a razreda Ajna Garibović osvojila je u dvije kategorije (ucenice i mlade kadetkinje) 2 srebra (ukupno 7 borbi).

[više]

Državno natjecanje u mačevanju - disciplina floret

Autor: Darko Leskovar, 26. 6. 2023. 12:27

Na državnom natjecanju u mačevanju, disciplina floret, održanom u Zagrebu 02.-04.06 učenici Maksimilijan Derežić (6a) i Sofija Derežić (2a) osvojili su medalje.
Maksimilijan je osvojio tri bronce, u kategorijama:
- dječaci mlađi od 15 godina individualno
- dječaci mlađi od 15 godina timski
- dječaci mlađi od 13 godina individualno
A, Sofija je osvojila srebro i kategoriji djevojčice mlađe od 9 godina individualno.
[više]

Akrobatski rock and roll - Gabriela Pehak prvakinja, Vida Magdić i Lota Robić viceprvakinje Hrvatske!

Autor: knjiznica bukovac, 23. 5. 2023. 10:47

GABRIELA PEHAK (učenica 6.a), članica ARRK BUBA, osvojila je 1. mjesto na Prvenstvu Republike Hrvatske 2023. u akrobatskom rock'n 'roll-u u međunarodnoj kategoriji juniorskih formacija ŽJF i VF2. Time ima naslov juniorske prvakinje Republike Hrvatske za 2023

VIDA MAGDIĆ (3.a) i LOTA ROBIĆ (2.a), također članice ARRK BUBA, osvojile su 2. mjesto na Prvenstvu Republike Hrvatske 2023. u akrobatskom rock'n 'roll-u u nacionalnoj kategoriji formacija MF3.

Time imaju naslov juniorskih viceprvakinja Republike Hrvatske za 2023. u
kategoriji nacionalnih formacija.

Čestitamo djevojčicama na ovim iznimnim rezultatima!

[više]

Veliki uspjeh našeg učenika u triatlonu - Matej Magdić osvojio brončanu medalju!

Autor: knjiznica bukovac, 23. 5. 2023. 10:32

Matej Magdić (učenik 7.b razreda) osvojio je treće mjesto na prvom kolu Hrvatske triatlon lige u Trogiru. Plivao je 375m, biciklirao 10km i trčao 1,9km za 31 minutu i 53 sekunde. Nadamo se da će biti uspješan i u iduća dva kola, kao i u finalu.
                                                                   Anđelka Brajković, prof.

[više]

Veliki uspjeh naših učenika na Šahovskom prvenstvu

Autor: knjiznica bukovac, 15. 5. 2023. 08:42

Ena Kovač, učenica 5.D razreda naše škole, na nedavno održanom Šahovskom prvenstvu grada Zagreba, održanom u Domu sportova 06. svibnja, osvojila je sjajno drugo mjesto i tako postala viceprvakinja grada za 2023. godinu u kategoriji igračica do 13 godina.

Njen mlađi brat Faust, učenik 1.A razreda naše škole, također je ostvario zapažen rezultat osvojivši na istom prvenstvu četvrto mjesto pri čemu je značajno naglasiti kako je nastupio u kategoriji učenika do 9 godina iako je navršio tek sedam.

Oboje su nastupili i na predkvalifikacijskom šahovskom turniru Sportskih igara mladih u travnju i ostvarili jako dobre rezultate: Ena je pobijedila na turniru za učenice od 5. do 8. razreda dok je Faust osvojio treće mjesto na turniru za učenike od 1. do 4. razreda čime su se oboje plasirali na završni turnir koji će se održati 27. svibnja u Sportskoj dvorani Travno.

Troje prvoplasiranih sa tog turnira će se plasirati na završnicu Sportskih igara mladih koje će se održati krajem školske godine u Splitu.

Navijamo za naše učenike da im to uspije!

Danijela Stručić, učiteljica

[više]

PANDA projekt

Autor: knjiznica bukovac, 15. 5. 2023. 09:15

Djelatnici i studenti Agronomskog fakulteta (Zavod za poljoprivrednu zoologiju i Zavod za herbologiju) sudjelovali su u provođenju radionica u sklopu projekta PANDA 6 - projektna nastava za darovitu djecu kojeg provodi udruga Bioteka.

PANDA projekt namijenjen je darovitoj djeci osnovnih škola. Projekt je zamišljen kao nadopuna školskom kurikulumu, gdje djeca uz kreativni istraživački rad razvijaju kritički način razmišljanja. Osim navedenog, cilj projekta je i popularizacija STEM područja.

Projekt se provodi uz potporu Ministarstva znanosti i obrazovanja.

Na radionicama su sudjelovali učenici od 1. do 6. razreda osnovne škole. Sudjelovali su na ukupno pet radionica: