U školi  provodimo i provodili smo nekoliko vrijednih projekata.

Sa Udrugom Civitas  projekt «Civitas, znanstvenici i mediji protiv nasilja». Projekt se  realizirao višestruko: provedbom edukativne radionice/predavanja te razgovorom znanstvenika s učenicima u školi, edukativnim  predavanjem s temom koja je obuhvatila u medijsku pismenost – upoznala  učenike  s ulogom, identifikacijom i važnošću razumijevanja medija kao važnog segmenta zdravog odrastanja, te posjetom grupe učenika  Hrvatskom  institutu  za istraživanje mozga.

Godinama u suradnji sa  Udrugom roditelja „Korak po korak“ provodimo CAP program prevencije zlostavljanja djece, s Udruženjem Djeca Prva program „Socijalnim vještinama vještije u demokraciju“, te redoviti školski program „Afirmacijom pozitivnih životnih vrijednosti nasuprot nasilju, nesigurnosti i stresu".

Pod vodstvom pedagoginje uspješno radi Vijeće učenika te grupa za vršnjačku pomoć. Organizira humanitarne akcije (prikupljanja humanitarne pomoći za sirotište Mali dom (St Antony’s Small Home) u selu Lower Subukia u Keniji, kreativne radionice za učenike, surađuje sa Vijećem roditelja te doprinosi svojim idejama i prijedlozima svakodnevnom životu u školi.

U suradnji sa psihološkim društvom TESA krenuli smo u provođenje programa prevencije zlostavljanja „Ruka podrške“.

Proveli  smo program UNICEF-a za sigurno i poticajno okruženje u školama pod imenom "Stop nasilju među djecom" i dalje se u našem svakodnevnom životu i radu držimo razrednih i školskih pravila.

Veliku važnost  pridajemo edukaciji učitelja i roditelja te su na školi održane razne radionice i predavanja u suradnji sa Edukacijsko-rehabilitacijskim fakultetom i drugim institucijama.

Završili smo edukaciju iz područja prepoznavanja depresivnih simptoma pod vodstvom mr.sc.dr. Elizabete Radonić iz Centra za krizne situacije na Šalati.

6.12.

VREMENIK PROVJERA