U školi  provodimo i provodili smo nekoliko vrijednih projekata.

Sa Udrugom Civitas  projekt «Civitas, znanstvenici i mediji protiv nasilja». Projekt se  realizirao višestruko: provedbom edukativne radionice/predavanja te razgovorom znanstvenika s učenicima u školi, edukativnim  predavanjem s temom koja je obuhvatila u medijsku pismenost – upoznala  učenike  s ulogom, identifikacijom i važnošću razumijevanja medija kao važnog segmenta zdravog odrastanja, te posjetom grupe učenika  Hrvatskom  institutu  za istraživanje mozga.

Godinama u suradnji sa  Udrugom roditelja „Korak po korak“ provodimo CAP program prevencije zlostavljanja djece, s Udruženjem Djeca Prva program „Socijalnim vještinama vještije u demokraciju“, te redoviti školski program „Afirmacijom pozitivnih životnih vrijednosti nasuprot nasilju, nesigurnosti i stresu".

Pod vodstvom pedagoginje uspješno radi Vijeće učenika te grupa za vršnjačku pomoć. Organizira humanitarne akcije (prikupljanja humanitarne pomoći za sirotište Mali dom (St Antony’s Small Home) u selu Lower Subukia u Keniji, kreativne radionice za učenike, surađuje sa Vijećem roditelja te doprinosi svojim idejama i prijedlozima svakodnevnom životu u školi.

U suradnji sa psihološkim društvom TESA krenuli smo u provođenje programa prevencije zlostavljanja „Ruka podrške“.

Proveli  smo program UNICEF-a za sigurno i poticajno okruženje u školama pod imenom "Stop nasilju među djecom" i dalje se u našem svakodnevnom životu i radu držimo razrednih i školskih pravila.

Veliku važnost  pridajemo edukaciji učitelja i roditelja te su na školi održane razne radionice i predavanja u suradnji sa Edukacijsko-rehabilitacijskim fakultetom i drugim institucijama.

Završili smo edukaciju iz područja prepoznavanja depresivnih simptoma pod vodstvom mr.sc.dr. Elizabete Radonić iz Centra za krizne situacije na Šalati.

BOŽIĆNI PLES za učenike od 5. do 8. razreda

PETAK 14.12.