preskoči na sadržaj

Osnovna škola Bukovac Zagreb

Erasmus+ (vijesti)

Pozitivna psihologija u Ljubljani

Autor: knjiznica bukovac, 27. 2. 2023.

     Međunarodna konferencija 2nd International Positive Education Marathon održala se u Ljubljani 14. i 15. veljače 2023. u organizaciji STEP Instituta. Na konferenciji su sudjelovale i učiteljice iz naše škole.

 

Međunarodna konferencija 2nd International Positive Education Marathon održala se u Ljubljani 14. i 15. veljače 2023. Organizator konferencije bio je slovenski STEP Institut koji je konferenciju organizirao u okviru svoga projekta MindsetGo! 2.0., a cilj projekta je da pozitivna psihologija („growth mindset“) postane dio školske kulture što je iznimno važno za mentalno zdravlje učenika i učitelja u doba postpandemije. Na konferenciji su sudjelovale i učiteljice iz naše škole: jasmina Klanac, Iva Magdić i Nataša Gaščić Đurkan.

Osnovna škola Bukovac, zahvaljujući tome što je profesorica Jasmina Klanac napisala odličnu prijavu, dobila je akreditaciju za sudjelovanje u Erasmus+ aktivnostima do 2027. godine. Iako već tri godine škola radi na pet lokacija, odlučili smo se uključiti u Erasmus+ aktivnosti. Projekt naše škole ima nekoliko ciljeva kao što su:

  • što pozitivnije okruženje u razredu kako bi se naši učenici osjećali sigurnije
  • poboljšanje  kvalitete komunikacije između učitelja i učenika kako bi učenici što bolje razvili svoje vještine
  • osnaživanje učitelja kako bi analizirali svoje postupke i metoda te poboljšali svoju komunikaciju s učenicima
  • osnaživanje pozitivne komunikacije u školi s obzirom na to da već tri godine smo razdvojeni te živimo u postpandemijskoj i poslijepotresnoj atmosferi.

Na samoj konferenciji čuli smo  mnogo toga što možemo iskorititi u ostvarivanju naših ciljeva.

Prvi dan konferencije, 14. veljače, bio je ispunjen predavanjima i prezentacijama u kojima smo čuli kako se pozitivna psihologija i „growth mindset“ može primijeniti u svakodnevnom radu s učenicima. Nakon uvodnog predavanja što je uopće „growth mindset“ čuli smo iskustva slovenskih, rumunjskih, francuskih i finskih učitelja o tome kao ideje pozitivne psihologije primijeniti u radu s učenicima i kako  to može postati dijelom školske kulture.

Drugi dan konferencije, 15. veljače, bio je ispunjen radionicama. U prvom dijelu radionicama bili smo podijeljeni u skupine te smo izmjenjivali iskustva o tome s kojim se problemima susrećemo u radu s učenicima i kako nam u tome mogu pomoći Erasmus+ aktivnosti. U drugom dijelu radionica trebali smo osmisliti projektne aktivnosti unutra odabrane teme kao što su aktivno građanstvo, održivi razvoj, razvoj digitalnih vještina…

Posljednji dio konferencije bio je posvećen prezentaciji dobrih primjera iz rada s učenicima u okviru pozitivne psihologije. Čuli smo i vidjeli mnogo toga o rada s učenicima s poteškoćama za koje je pozitivna psihologija i pozitivo okruženje u školi itekako važno. Vidjeli smo da se nastava Tjelesne i zdravstvene kulture u Sloveniji ne provodi samo u školi, nego i u prirodi i da učenici mogu odabrati mnoge aktivnosti vezane uz pojedine sportove. Bavili smo se i temom koliko je važan uspjeh u školi slovenskim srednjoškolcima te smo čuli o metodi „šest šešira“ koja se može primjenjivati u nastavi književnosti.

 

Na konferenciji smo čuli mnogo toga novoga, čuli smo mnoge nove ideje i upoznali učitelje iz cijele Europe s kojima ćemo, nadamo se, ostvariti i kontakte u našim Erasmus+ aktivnostima. Ono što je možda najvažnije je to što su čuli o mnogim aktivnostima koje ne traže velika sredstva, a koja mogu uistinu pridonijeti poboljšanju mentalnoga zdravlja naših učenika i učitelja u ovom složenim vremenima u kojima živimo.

 

Nataša Gaščić Đurkan, prof.








ERASMUS+ PROJEKTI

             Erasmus + Project KA229                

"INTERNATIONAL EXCHANGE FOR INNOVATION WITHIN AND OUTSIDE THE ORGANISATION"

Dragi učenici,
 
ugodno smo se iznenadili vašim interesom za sudjelovanje u prvom školskom Erasmusu.
Komisija je pročitala sve eseje, napravila intervjue i na temelju tih parametara donijela rezultate.
Zavirite u vaš e-mail sandučić i provjerite vijesti.
Voljeli bi još jednom naglasiti da Erasmus projekt nije samo putovanje na određenu destinaciju. Biti uključen u projekt znači puno više, a vjerujemo da ćete to uskoro i osjetiti.
 
Još jednom čestitke svima!
 

 

  Dragi roditelji i dragi učenici,

od ove godine krećemo u Erasmus avanturu. U mobilnostima će sudjelovati učitelji i odabrani učenici. Odabir učenika bit će održan od 23.9. do 27. 9.2019.

Ako bi željeli postati dio te avanture napravite sljedeće:

  1. do ponedjeljka 23.9.2019. pošaljite esej napisan na engleskom jeziku u digitalnom obliku. U eseju napišite:
  • sve ono što bi voljeli da netko zna o vama (koji su vaši interesi i hobiji, čime se bavite, što vas veseli itd.)
  • zašto se želite uključiti u ovaj Erasmus program
  • koju zemlju bi voljeli posjetiti
  • u dokument priložite svoju sliku (nije nužno).
  • esej pošaljite na e-mail adresu: josipa.blagus1@skole.hr
  1. U tjednu od 23.9.2019. do 27.9.2019. pripremite se za intervju gdje ćemo provjeriti vaše konverzacijske sposobnosti na engleskom i saznati nešto više o vama.

Konačnu odluku ćemo objaviti u ponedjeljak 30.9.2019. na mrežnim stranicama škole.

 

Sretno svima.

Josipa Blagus

koordinator projekta

 

 

1. MOBILNOST - RUMUNJSKA, PIATRA NEAMT 12.11.-16.11.2018.

U školskoj godini 2018./2019. naša škola sudjeluje u Erasmus+ KA2 projektu «Razmjena inovativne prakse među školama» (prva godina provedbe projekta). 

 

Projekt KA2 «Razmjena inovativne prakse među školama» realizira se s  projektnim partnerima iz Slovenije, Španjolske i Rumunjske.  Ovaj dvogodišnji projekt  ima za cilj uvođenje inovativnih nastavnih metoda, razvijanje digitalnih kompetencija i promicanje medijske i digitalne pismenosti te sigurnosti na internetu. 

Sudionice ovog projekta su učiteljice razredne nastave Iva Magdić, Vjekoslava Bibić Štula na čelu s koordinatoricom projekta za našu školu Josipom Blagus, ravnateljica Mirjana Boras, knjižničarka Anđelka Golub te učitelji predmetne nastave Nataša Gaščić Đurkan, Aida Kuljiš i Jasmina Klanac.  U prvoj godini projekta učitelji odlaze na jednotjedne mobilnosti kod škola partnera gdje sudjeluju na predavanjim i radionicama gdje uče, ali i dijele svoja znanja. U drugoj godini projekta nekoliko učenika naše škole će dobiti priliku, u pratnji svojih učitelja, putovati i upoznati školski život svojih vršnjaka iz drugih europskih zemalja.  

Prva mobilnost je održana u Rumunjskoj u gradu Piatra Neamt od 12.-16. studenoga 2018. 

Naši domaćini, Osnovna škola Scoala Gimnaziala Elena Cuza, nam je priredila toplu dobrodošlicu i osigurala da se tijekom boravka u njihovom gradu osjećamo dobrodošli.  

U prvoj mobilnosti sudjelovalo je troje kolega iz Slovenije, četiri iz Španjolske, domaćini iz Rumunjske te četiri učiteljice iz naše škole i ravnateljica. 

Tijekom radionica  razmijenili smo naše viđenje projkta, utvrdili ciljeve i daljnje aktivnosti te razmijenili  ideje i primjere dobre prakse. 

Sljedeća mobilnost će se održati u Zagrebu krajem veljače, a ovaj put će naša škola imati ulogu domaćina. 

 

Jasmina Klanac 

 

 

 

E DNEVNIK

Upitnik za učenike na kraju godine (klikom na sliku ispunite upitnik)

Priloženi dokumenti:
Letak-za-roditelje.pdf

 
ŠKOLSKI LIST

 
RASPORED ZVONA

RASPORED ZVONA

1. sat 8:15 - 9:00

2. sat 9:05 - 9:50

3. sat 10:05 - 10:50

4. sat 11:05 - 11:50

5. sat 11:55 - 12:40

6. sat 12:45 - 13:30

7. sat 13:35 - 14:20

8. sat 14:25 - 15:10

 

 
Kalendar
« Svibanj 2024 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
Prikazani događaji

 
LEKTIRA

 
MOBILNOST/MOBILITY

  English version

 
NAJAVA DOGAĐANJA

 

 

 

 

Klikom na sliku poslušajte pjesmu

"Paketići od srca" (tekst)

 
DOKUMENTI
 
Tražilica


Napredno pretraživanje
Traži
 
 > Međunarodni projekti-International projekts  > ERASMUS+ PROJECT
CMS za škole logo
Osnovna škola Bukovac Zagreb / Trnac 42, HR-10000 Zagreb / os-bukovac-zg.skole.hr / os-zagreb-033@os-bukovac-zg.skole.hr
preskoči na navigaciju